koktajle herbalifeDieta Herbalife to sposób na dietę, kontrolę wagi, zdrowe odżywianie które bazuję na naturalnych składnikach z zbóż, owoców, warzyw, ziół specjalnie wyselekcjonowanych przez naukowców tak aby stworzyć dla naszego organizmu optymalny posiłek, bogaty w wszystkie niezbędne substancje odżywcze, które przez obecnym trybie życia nie są dostarczane w prawidłowych ilościach podczas zwykłego posiłku. Skala jakości naszej obecnej żywności w ostatnich latach niezwykle spadła, spożywamy ogromne ilości chemi, antybiotyków, producenci starają się skracać czas produkcji używając sztucznych substancji, liczą na ilość nie jakość, a my padamy ofiarą tych kalkulacji spożywając mało bogatą w niezbędne minerały i witaminy żywność.

 


Nasz sposób odżywiania połączony z szybkim życiem w stresie i brakiem czasu na jakikolwiek ruch na zdrowy posiłekświeżym powietrzy daje nam efekt niszczenia organizmu, nadwagę, otyłość, choroby wywołane złą dieta (75% chorób ma podłoże dieto pochodne) Herbalife wychodzi na przeciw temu problemowi i oferuje nam stworzone naukowo produkty które powstają z specjalnie wyselekcjonowanych składników zbóż, owoców warzyw, ziół (Herbalife posiada także własne plantacje) aby dostarczyć naszemu organizmowi, każdej komórce to czego potrzebuje do prawidłowego działania, dlatego też dieta na bazie naszych produktów jest trafny wyborem odżywiania oraz kontroli wagi. Dieta Herbalife to rozwiązanie dla każdego kto chce w sposób prosty, zdrowy, skuteczny i komfortowy osiągnąć swoje cele kontroli wagi.


HERBALIFE to produkty, których stosowanie da Twojemu organizmowi maksimum korzyści płynących z zbilansowanego odżywiania, Herbalife to sposób na poprawne nawyki żywieniowe oraz aktywny tryb życia.

zdrowe odzywianie 2

 

Kluczowe zalety diety, które przybliżą cię do podjęcia decyzji o rozpoczęciu kuracji:

1. Brak uczucia głodu podczas diety

Słowo dieta kojarzy się z głodowaniem, odmawianiem sobie posiłków, pilnowaniem godzin posiłków itp w Herbalife jednak jest inaczej, Herbalife to odżywianie jakościowe, podczas całej diety dzięki inteligentnym i zbilansowanym posiłkom nie będziemy czuć głodu, herbalife posiada w swojej ofercie także coś dla osób które uwielbiają słodycze, proteinowe batoniki które pozwolą zapomnieć o chęci podjadania słodkiego. Dieta herbalife to także nauka zdrowych nawyków żywieniowych, oprócz 2 posiłków z koktajli, 1 posiłku kolorowego (obiad) znajdują się także przekąski w postaci, warzyw, owoców, sałatek, surówek dzięki temu nie ma mowy o chęci podjadania. Suplementy diety w postaci błonników dostarczają odpowiednią codzienną dawkę błonnika, cenne białko znajdujące się w koktajlach oraz odżywce białkowej dostarczy ci dziennego zapotrzebowania na ten jakże ważny w posiłku składnik.

 

2. Brak liczenia kalorii

Wiele diet obecnych na rynku wymaga stałego kontrolowania kalorii co staje się niezwykle uciążliwe i kłopotliwe podczas naszego szybkiego trybu życia... W Herbalife ten problem także został rozwiązany. Koktajle Herbalife, które zastępują twoje dwa główne posiłki w ciągu dnia posiadają jedynie ok. 220 kalorii ! Do tego Twój obiad w granicach 800 kalorii + przekąski w postaci sałatek ,surówek, owoców, warzyw sprawiają że bez żadnych kontroli, zapisek spożywasz w ciągu dnia odpowiednia liczbę kalorii, która dostarcza organizmowi wszystkich niezbędnych makro, mikro elementów oraz substancji odżywczych.

 

3. Bez wyrzeczeń, komfortowe odchudzanie

Dieta to często dla ciebie różne zakazy nakazy, wskazówki których trzeba się ściśle trzymać aby osiągnąć efekt, pomijamy fakt, że te wskazówki i przyzwyczajenia bardzo często nie są zdrowe dla twojego organizmu. W Herbalife słowo dieta należy zamienić na zdrowe zbilansowane odżywianie na poziomie komórkowym. Nasza dieta nie polega na kurczowym trzymaniu się zasad, wystarczy jedynie zastąpić 2 posiłki koktajlem odżywczym, spożyć 1 kolorowy posiłek w granicach 800kalorii i w przypadku odczuwania głodu przyrządzić przekąskę (owoc, warzywo, surówka). Brak wysiłku fizycznego nie ma bezpośredniego wpływu na efekty kuracji herbalife, jednak jako nauczyciele zdrowego stylu życia proponujemy Państwu codziennie kilkunasto minutowy spacer na świeżym powietrzu dla dobrego samopoczucia lub inny ruch.

 

4. Gwarancja efektów

Każda osoba która decyduje się na stosowanie produktów Herbalife ma możliwość ich zwrotu w przeciągu 30 dni od daty zakupu w przypadku gdy uzna, że ich działanie nie powoduje zamierzanych efektów, wtedy zwracamy pieniądze które wydałeś na zakupione suplementy diety. Daje ci to pewność że uzyskasz swoje cele, a także potwierdza fakt, że produkty Herbalife są najwyższej jakości oraz niezwykle efektywne, żadna inna firma z suplementami diety nie daje takich możliwości

 

5. Inwestujesz w samego siebie

Jeżeli kiedykolwiek próbowałaś/łeś diet to wiesz, że wiele z nich ma często bardzo dziwne wskazania... np. spożywanie samego białka i inne tego typu - nie są zdrowe dla naszego organizmu! Często opiekujemy się osobami, które przez złą "dietę cud" nie osiągnęły swoich zamierzonych rezultatów, ale także zniszczyły swój organizm. Herbalife to najwłaściwsza metoda inwestycji w samego siebie. Lata doświadczeń firmy, bogate zaplecze technologiczne i najnowsze osiągnięcia nauki pozwalają stworzyć suplementy i produkty odżywcze, które będą spełniały najwyższe standardy. Nie szukaj super okazji na aukcjach z niezwykle skutecznymi "środkami odchudzającymi" bo przecież najcenniejsze jest zdrowie, dlatego też szanujmy je.

 

poprawne odzywianie

Na czym polega dobre odżywianie się?

 Codzienne nawyki żywieniowe i styl życia wywierają wpływ na stan zdrowia, poziom energii i samopoczucie. Dlatego w Herbalife koncentrujemy się na wprowadzeniu pozytywnych zmian idących w stronę lepszego odżywiania się i prowadzenia zdrowego i aktywnego życia. Warto poznać podstawowe zasady dobrego odżywiania, a następnie wprowadzić je w życie i stosować codziennie.

Gdy już opanujesz podstawy i dowiesz się, jakie są kluczowe składniki odżywcze, stosowanie tych zasad stanie się łatwiejsze: wystarczy zaadaptować je do swoich indywidualnych potrzeb i celów. Ważne jest także dopasowanie modelu żywienia do wieku – dwudziestoletni mężczyzna ma zupełnie inne potrzeby żywieniowe niż pięćdziesięcioletnia kobieta. Jednak pamiętaj: jeśli cierpisz na jakieś schorzenia, skonsultuj ewentualne większe zmiany w diecie ze swoim lekarzem.

 

Energia i metabolizm

Energia jest niezbędna do życia. Potrzebujemy jej nie tylko po to, by biegać, ale do wszystkiego, co robimy. Pozyskujemy ją ze spożywanego jedzenia, a jej wartość mierzy się w kilokaloriach (kcal, potocznie zwanych kaloriami) lub kilodżulach (kJ). Tylko makroskładniki odżywcze (tłuszcze, węglowodany i białka) oraz alkohole dostarczają organizmowi energii (patrz: tabelka poniżej). Metabolizm to nazwa chemicznych procesów, które zachodzą w komórkach organizmu, aby utrzymywać go przy życiu. Te procesy chemiczne wytwarzają i spożytkowują energię w organizmie. Wskaźnik metabolizmu podstawowego (BMR) pokazuje jak dana osoba zużywa energię w celu utrzymania podstawowych funkcji życiowych (np.: bicie serca, oddychanie, utrzymanie temperatury). BMR odpowiada za około 70%zużywanej codziennie energii. Wskaźnik ten może różnić się u różnych osób oraz różnych grup populacji. Jeśli jesteś wysoki i szczupły, prawdopodobnie z natury masz szybszy metabolizm niż osoba niska i krępa. Również skład ciała wpływa na tempo przemiany materii – zwłaszcza proporcja tkanki tłuszczowej do mięśni. Im więcej masz mięśni, tym więcej kalorii zużywa twoje ciało do ich utrzymania. Dlatego osoby z większą masą mięśniową mają generalnie szybszy poziom podstawowego metabolizm i dlatego na co dzień spalają więcej kalorii w spoczynku.

 

Makro składniki odżywcze

msMakroskładniki odżywcze dostarczają energii potrzebnej do wzrostu, metabolizmu i innych zasadniczych funkcji organizmu. „Makro” oznacza „dużo”, zatem makroskładniki to składniki, których potrzebujemy w odpowiednio dużych ilościach.

 

 

 

 

Wyróżniamy trzy ich grupy:serki

  • Węglowodany (łącznie z błonnikiem)
  • Białka
  • Tłuszcze Każda z tych grup dostarcza energii w inny sposób oraz w innej ilości

 

Węglowodany

Węglowodany to ogólna nazwa grupy składników obejmującej cukry, skrobie i błonnik pokarmowy. Cukry i skrobie podlegają trawieniu, gdy tymczasem błonnik nie jest trawiony i wchłaniany w przewodzie pokarmowym człowieka.
Węglowodany:

  • Są składnikami odżywczymi, których potrzebujemy w największych ilościach. Stanowią główne źródło energii dla organizmu.
  • Jako źródło glukozy są konieczne do właściwego funkcjonowania centralnego układu nerwowego, nerek i mózgu.
  • Pomagają mięśniom – włącznie z sercem – sprawnie funkcjonować.


Są dwa rodzaje węglowodanów: proste i złożone.

Węglowodany proste
Najprostsze węglowodany to cukry, takie jak glukoza, sacharoza (cukier stołowy) oraz laktoza (cukier mleczny). Żywność bogata w cukier bywa zazwyczaj przetworzona i zazwyczaj zawiera mniej niezbędnych witamin i minerałów. Proste węglowodany szybko ulegają strawieniu i wchłanianiu przez organizm dostarczają więc natychmiastowego zastrzyku energii. Może to jednak powodować gwałtowne wahania stężenia cukru we krwi, które mogą prowadzić do uczucia głodu dużo szybciej niż po zjedzeniu bogatych w błonnik węglowodanów złożonych.

Przykładowe źródła węglowodanów prostych: niektóre owoce i warzywa, sok owocowy, jogurt, miód, ciastka, biszkopty, cukier stołowy, napoje słodzone i słodycze.

 

Węglowodany złożone
Węglowodany złożone, takie jak skrobie, są trawione wolniej niż cukry proste. Są zbudowane z wielu różnych węglowodanów prostych powiązanych w większe całości. W trakcie trawienia pokarmu rozpadają się na cukry proste. Dłuższy czas potrzebny do ich rozpadu oznacza, że są trawione i wchłaniane wolniej, a to oznacza stabilny poziom energii dla organizmu.
Źródła węglowodanów złożonych: warzywa, pełnoziarniste pieczywo, pełnoziarniste płatki, razowe makarony, rośliny strączkowe i kasze.
Węglowodany: owoce i warzywa, produkty pełnoziarniste, brązowy ryż i pełnoziarniste kasze.
Postaraj się unikać lub ograniczyć: żywność z wysoką zawartością rafinowanego cukru takiej jak gotowe wypieki, słodycze, słodzone napoje. Pieczywo i ciasta są bogate w tłuszcze jak również w cukry więc mogą dawać za dużo energii (kalorii).


Błonnik

błonnikBłonnik to rodzaj złożonych węglowodanów, które nie są trawione i wchłaniane w przewodzie pokarmowym człowieka. Błonnik przechodzi przez układ pokarmowy i bierze udział w procesie trawienia pokarmów i absorpcji składników odżywczych. Niektóre rodzaje błonnika pomagają także w rozwoju korzystnych bakterii jelitowych (probiotycznych). Błonnik dzielimy na rozpuszczalny i nierozpuszczalny. Każdy rodzaj ma nieco odmienne właściwości: błonnik rozpuszczalny wchłania wodę, pęczniejąc w żołądku. Pomaga w regulacji poziomu cukru we krwi. Błonnik nierozpuszczalny przechodzi przez przewód pokarmowy stosunkowo nietknięty, wspomaga ruchy jelit. Oba rodzaje błonnika stanowią bardzo ważny składnik diety.
Źródła błonnika: owoce i warzywa (nieobrane, ze skórką), ziarna i produkty pełnoziarniste, orzechy i nasiona.


Białko

Spożycie białek jest szczególnie ważne z uwagi na ich rolę w podtrzymywaniu i regeneracji komórek. W połączeniu z ćwiczeniami białko może pomóc w budowaniu beztłuszczowej masy mięśniowej. Białka są zbudowane z cząsteczek zwanych aminokwasami.
Pełnią wiele ważnych funkcji: białko
• Budują i pozwalają utrzymać masę mięśniową.
• Odgrywają ważną rolę w odnowie tkanek.
• Pomagają w prawidłowym funkcjonowaniu układu odpornościowego.
• Dostarczają energii w wypadku, gdy węglowodany i tłuszcze nie są dostępne.

Białko pochodzenia zwierzęcego ma zwykle wyższą zawartość tłuszczu niż białko pochodzenia roślinnego. Gdy jesz potrawy bogate w białko zwierzęce, dopilnuj, by wybierać niskotłuszczowe wersje produktów, takie jak chude partie mięsa lub produkty nabiałowe z obniżoną zawartością tłuszczu.
Dobre źródła białka: ryby, jajka, mleko (odtłuszczone), soja, drób, chudy nabiał, czerwone mięso bez tłuszczu. Postaraj się unikać lub ograniczyć: mięso z dużą zawartością tłuszczów nasyconych, tłusty nabiał, przetworzone produkty mięsne, w których zawartość tłuszczu jest ukryta.


Tłuszcze

Tłuszcze są zbudowane z kwasów tłuszczowych. Niektóre kwasy tłuszczowe, takie jak omega-3 (np. tłuszcze z ryb) i omega-6 (np. tłuszcze roślinne) mają korzystne działanie prozdrowotne.

Tłuszcze:
• Pomagają organizmowi przyswajać witaminy rozpuszczalne w tłuszczach A, D, E i K.
• Pomagają utrzymać strukturę błon komórkowych.
• Chronią organy przed uszkodzeniem.
• Organizm magazynuje tłuszcze, by zapewnić sobie źródło energii w sytuacji, gdy źródła węglowodanów zostały zużyte, jednak zbyt duże zapasy tłuszczu mają negatywne konsekwencje zdrowotne.

Są trzy główne rodzaje tłuszczów:
Tłuszcze nasycone
to stałe tłuszcze występujące głównie w produktach pochodzenia zwierzęcego, tłuszczetakich jak czerwone mięso, masło i tłuste sery. Wysokie ich spożycie to główny czynnik ryzyka zachorowania na choroby serca.
Tłuszcze nienasycone , nazywane także „dobrymi tłuszczami”, występują w takich produktach jak oliwa i olej rzepakowy, awokado, tłuste ryby, orzechy i nasiona.

Kwasy tłuszczowe omega-3 i omega-6 należą do grupy tłuszczów nienasyconych. Są to tłuszcze bardzo ważne dla zdrowia; musimy pozyskiwać je z pokarmów, ponieważ organizm nie potrafi sam ich wyprodukować. Tworzą część struktury każdej komórki w naszym ciele. Potrzebujemy ich, by mieć zdrowe serce, mózg, oczy, stawy, skórę, włosy oraz właściwie działający układ odpornościowy.

Ważną kwestią jest zachowanie równowagi między spożyciem kwasów omega-3 i omega-6. Działają one razem, umożliwiając organizmowi prawidłowe funkcjonowanie. Jednak zazwyczaj spożywamy więcej kwasów omega-6 (znajdujących się w roślinach) niż omega-3, które występują generalnie tylko w tłustych rybach; badania wykazują, że zachodnia dieta jest uboga w kwasy omega-3, co powoduje brak równowagi.

Chociaż spożywanie większej ilości tłuszczów nienasyconych niż nasyconych jest lepsze dla zdrowia, ważne, by pamiętać o tym, że tłuszcze nienasycone także podnoszą kaloryczność potraw. Kalorie pochodzące z tłuszczów powinny stanowić do 20-35% całkowitego dziennego spożycia, z czego te pozyskane z tłuszczów nasyconych należy ograniczyć do poziomu poniżej 10%.

Tłuszcze trans to nienasycone tłuszcze, które mają trochę inną chemiczną strukturę niż normalne nienasycone tłuszcze. Niewielkie ilości tłuszczów trans występują naturalnie w żywności wytwarzanej z owiec i krów (np. baranina, wołowina i mleko). Jednakże większość tłuszczów trans w diecie pochodzi z częściowo hydrogenizowanych tłuszczów roślinnych – jest to proces, w którym olej roślinny zmieniany jest z półtrwałego tłuszczu w bardziej odpowiadający do stosowania w gotowaniu i pieczeniu. Więc utwardzone margaryny, niektóre pieczone i smażone potrawy mogą być bogate w tłuszcze trans, chociaż dużo większych producentów żywności ciężko pracuje by ograniczyć ilość tłuszczów trans w ich produktach.

Zastąpienie tłuszczów nasyconych i trans tłuszczami nienasyconymi wykazuje obniżenie ryzyka zachorowania na choroby serca.
Dobre tłuszcze, czyli nienasycone: większość olejów roślinnych, w tym oliwa z oliwek, orzechy i nasiona, awokado, tłuste ryby takie jak łosoś lub makrela, które zawierają kwasy tłuszczowe omega-3, oleje słonecznikowy i rzepakowy.
Postaraj się unikać lub ograniczyć: tłuszcze nasycone i trans, występujące w wysoko przetworzonej żywności, gotowych wypiekach, potrawach smażonych, słodyczach czekoladowych i tłustym nabiale.