A może MORZE...??? :)

Lato, urlop, wakacje więc nic nie stoi nam na przeszkodzie aby wybrać się nad Morze. Wakacje na wybrzeżu sprawią, że wypoczniesz i wrócisz zdrowsza. Nadmorski klimat chroni między innymi przed astmą, żylakami i problemami z tarczycą. Urlop na plaży działa jak psychoterapia dla duszy i odmładzająca kuracja dla skóry. Taki pobyt nad morzem może zastąpić wizytę u masażysty, treningi u masażysty. Takie leczenie nad morzem nazwano nawet specjalną nazwą talasoterapia (z gr. thalassa ? morze) jest to przede wszystkim leczenie wodą morską algami, solą pisakiem. Talasoterapia pomoże rozprawić się z wieloma dolegliwościami korzystaj z niej gdy dokucza Ci np. astma- morskie powietrze nawilża i oczyszcza drogi oddechowe; ciężkie nogi-  spacer po piasku sprawia, że wzmacniają się mięsnie łydek w taki sposób zapobiegamy zastojowi krwi w żyłach; problemy z sercem- klimat panujący na wybrzeżu pomaga obniżyć ciśnienie krwi. Na krążenie dobrze działa też pływanie; Niedoczynność tarczycy Potrzebujesz solidnej dawki jodu. Podczas wakacji nad morzem dostarczysz go sobie, spacerując wzdłuż wybrzeża oraz jedząc ryby.

Możemy też zafundować sobie darmowy masaż na fali. Uderzenia fal o ciało to doskonały masaż ? pod jego wpływem mięśnie na przemian napinają się i rozluźniają. Kąpiele w morzu warto wykorzystać na ćwiczenia, dzięki którym poczujesz się lekka jak piórko. Taki rodzaj ruchu łagodzi bóle pleców i kolan. Zabawa w wodzie przynosi to efekty kosmetyczne: zmniejsza się cellulit, a skóra staje się jędrniejsza i elastyczniejsza.

Leżenie na plaży również ma korzystny wpływ na organizm np. usprawnia wydalanie toksyn z organizmu, odpręża, zmniejsza obrzęki a wszystko dzieje się dlatego ze gorący piasek nagrzewa ciało przy czym poprawia metabolizm i przyspiesza krążenie krwi. Jeśli nie przepadasz za kąpielą spaceruj brzegiem morza to najlepszy masaż, wpływa on korzystnie na cały organizm.

Nad morzem terapeutycznie działa nie tylko słona woda, ale też powietrze. Ponieważ jest ciągle oczyszczane wiatrem, doskonale dotlenia organizm i pogłębia oddech, nawilża oskrzela i płuca. Spacer plażą tuż po burzy dodaje energii i urody, polepsza samopoczucie. Zjonizowana skóra staje się odporniejsza i łatwiej broni się przed agresywnymi czynnikami zewnętrznymi, takimi jak dym papierosowy, zanieczyszczenia czy klimatyzacja. Dodatkowe korzyści daje zawarty w morskim powietrzu jod. Większość z nas cierpi na niedobór tego pierwiastka. Jod jest niezbędny do prawidłowej pracy tarczycy, dodaje energii i wpływa na przyspieszenie przemiany wewnątrzkomórkowej, m.in. spalanie tłuszczu. Pod wpływem tego pierwiastka normalizuje się ciśnienie krwi i praca serca. Na ochłodę i orzeźwienie proponuję zabrać ze sobą koktajl o smaku owoców tropikalnych oraz Napój aloesowy o smaku Mango, który doskonale smakuje np. z kostkami lodu :)

                                                                                              Życzymy udanego wypoczynku!