Kruche ciastka

Z Protein Bake Mix masz nieskończone możliwości. Niezależnie od tego, czy naszła Cię ochota na słodką, czy słoną przekąskę, mamy coś dla Ciebie. Spróbuj tych pysznych kruchych ciastek!

Porcje: 8
Czas przygotowania: 10
Czas gotowania w minutach: 20
Składniki:
  • 96 g Protein Bake Mix
  • 112 g Protein Drink Mix
  • 50 g mąki pełnoziarnistej, plus dodatkowo do posypania
  • 100 g roztopionej margaryny o obniżonej zawartości tłuszczu
  • 70 ml mleka półtłustego
Sposób przygotowania w minutach:

Przygotuj także:
okrągłą blachę do pieczenia o średnicy 20 cm

  1. Rozgrzej piekarnik do 170°C, wyłóż blachę papierem do pieczenia. W dużej misce wymieszaj Protein Bake Mix, Protein Drink Mix i mąkę. Dodaj roztopioną margarynę, a następnie stopniowo dolewaj mleko. Zagnieć ciasto – powinno być zwarte, ale nadal lepiące się.
  2. Przełóż ciasto na blachę. Zanurz łyżkę w filiżance wody lub mleka i rozprowadź nią ciasto na całej blasze, wygładzając powierzchnię. Oprósz mąką ząbki widelca i odciśnij nimi wzory wzdłuż całej krawędzi ciasta. Natnij cztery linie biegnące od jednego końca blachy do drugiego w równych odstępach, tak aby powstało osiem trójkątów. Nakłuj ciasto widelcem kilka razy w każdym trójkacie, by zrobić wzorki-kropki
  3. Piecz na dolnym poziomie piekarnika przez 15-20 minut, aż ciastka się zarumienią, a następnie ostudź na blasze. Przełóż, potnij w miejscu nacięć, by uzyskać trójkątne ciastka.
Składniki odżywcze:
Na porcję

Wartości odżywcze w porcji:

  Energia (kcal)    Tłuszcze (g) Węglowodany(g)             Błonnik (g) Białko (g)

W porcji

158

6,0

12,1

1,7

13,7

Tłuszcze nasycone (g): 1,4
Cukry (g): 1,0
Sól (g): 0,8

*Nasz produkt zapewnia pełne korzyści odżywcze opisane na etykiecie tylko wtedy, gdy jest przygotowany zgodnie z instrukcją podaną na tej etykiecie. Pamiętaj, że użycie produktu Herbalife Nutrition w przepisie wymagającym podgrzania może spowodować obniżenie zawartości niektórych witamin w gotowym daniu w porównaniu z wartościami na etykiecie.

Powiązane produkty


Protein Bake Mix
  • -55 zł

Protein Bake Mix z edycji limitowanej doskonale ułatwia przyrządzanie pożywnych przekąsek w formie wypieków.


Protein drink mix Wegański 560g
  • -89 zł

Osiągnięcie celów dotyczących zdrowia i dobrego samopoczucia może być trudne. Niezależnie od tego, czy jesteś weganinem, czy chcesz spróbować sposobu odżywiania bazującego na produktach roślinnych, spożywanie białka w odpowiedniej ilości ma zasadnicze znaczenie dla zbilansowania diety. Wypróbuj Protein drink mix Wegański i zwiększ dzienne spożycie białka oraz niezbędnych witamin i składników mineralnych.