Herbalife Triathlon Gdynia 2013 - W skrócie

Na starcie Herbalife Triathlon Gdynia na dystansie half Ironmana stanęło ponad 1300 zawodników z całego świata.

W niedzielę 11 sierpnia w Gdyni odbyła się największa w Polsce impreza triathlonowa. Pierwsze dwa miejsca w klasyfikacji mężczyzn zajęli Ukraińcy: Viktor Zyemtsev i Anton Blokhin. Mikołaj Luft z Polski był trzeci. Rywalizację Pań zwyciężyła olimpijka Maria Cześnik. 4:01.29 - w tyle Ukrainiec Viktor Zyemtsev (były mistrz świata, dziesięciokrotny zwycięzca zawodów ironman) pokonał 1,9 km wpław, przejechał rowerem 90 km i przebiegł 21,1 km. Drugi na mecie zameldował się rodak zwycięzcy, Anton Blokhin z czasem 4:04.00. Najlepszy z Polaków był trzeci. Mikołaj Luft był pierwszy po rowerowym akordzie, ale na trasie biegowej oddał prowadzenie. Czas Polaka to 4:05.59. Najlepsza wśród kobiet była Maria Cześnik (4:22.34). Polka prowadziła już po wyjściu z wody. W zawodach wzieli też udział byli i obecni ambasadorzy Herbalife Triathlon, którzy przez cały rok przygotowywali się do startu.

Do mety dotarli: Maciej Stuhr, Borys Szyc, Robert Rozmus, Piotr Kraśko, Marcin Dorociński, Tomasz Karolak i Bartłomiej Topa.
Poniżej wideo z konferencji oraz skróty Triathlonu, fotorelacja: http://gdynia.naszemiasto.pl/artykul/galeria/1961391,herbalife-triathlon-gdynia-2013-wiktor-zjemcew-i-maria,id,t.html